Wydajne rozwiązanie wspomagające organizację dokumentacji

Wydajne rozwiązanie wspomagające organizację dokumentacji

Stosy papierów zajmujące połowę biurka i okoliczne szafki. Chaos, w którym znalezienie czegokolwiek graniczy z cudem, a na pewno trwa godzinami. Wielokrotne próby zrobienia zdjęcia telefonem: za jasne, za ciemne, nieostre, z tłem, z palcem. Irytacja sięgająca zenitu. I powtarzane jak mantra: „przydałby się jakiś szybki skaner do dokumentów”.

Czy w biurze, czy w życiu prywatnym, „papierkologia” zdominowała naszą codzienność. Radość z możliwości zdalnego załatwienia sprawunków kończy się, gdy trzeba wysłać do usługodawcy podpisany skan umowy. Próby uporządkowania czy skatalogowania wszystkich umów, faktur, rachunków, rozliczeń z urzędami czy poświadczeń wpłaty wymagają wysiłku, czasu i determinacji. Można fotografować każdą stronę z osobna. A można też, w XXI wieku, ułatwić sobie życie. Na rynku jest wiele rozwiązań dopasowanych do zróżnicowanych potrzeb konsumentów.

Szybki skaner – różne technologie

Różnorodne technologie https://alstor.pl/katalog-produktow/skanery-produkcyjne/ zastosowane w urządzeniach gwarantują, że każdy znajdzie coś dla siebie. Czy to dla biura, czy to domowego użytku – poszukując wydajnego i szybkiego skanera do dokumentów, możemy wybierać spomiędzy skanerów płaskich, szczelinowych, ale także mobilnych, czy skanerów dla małych grup roboczych.

Można też rozważyć niezwykle szeroką ofertę urządzeń wielofunkcyjnych

Skaner płaski wymaga położenia na szybie urządzenia każdej strony z osobna. Sprawdzi się do sporządzania cyfrowych kopii książek czy dokumentów tożsamości. Ze względu na konieczność umieszania każdej strony pojedynczo, świetnie sprawdzi się do użytku domowego, czy pracy z niewielką ilością dokumentów.

Skaner szczelinowy to urządzenie, które sprawdzi się do digitalizacji dużych ilości dokumentów. Pozwala na umieszczenie całego pliku kartek w podajniku, z którego następnie są one pobierane automatycznie i skanowane. Niektóre modele umożliwiają jednoczesne skanowanie dwóch stron dokumentu.
Skaner mobilny, ze względu na niewielkie rozmiary jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy pracują w terenie i potrzebują poręcznego, lekkiego urządzenia do skanowania dokumentów podczas wizyty u klienta.

Skaner dla małych grup roboczych potrafi współpracować z kilkoma urządzeniami jednocześnie. Często też pozwala na bezpośrednie skanowanie do urządzeń mobilnych.

Urządzenia wielofunkcyjne świetnie sprawią się w użytku domowym. Ze względu na skumulowanie 3 funkcji (skanowanie, drukowanie, kserowanie) w jednym urządzeniu, są bardzo praktycznym rozwiązaniem – zarówno pod względem ceny, jak i ilości zajmowanego miejsca.

A ja chcę jeszcze więcej!

Poza samym sprzętem, warto zainteresować się również dostępnym oprogramowaniem. Automatyczne obracanie dokumentów we właściwą stronę, automatyczne zmniejszanie rozmiaru plików, optyczne rozpoznawanie tekstu… To tylko kilka kropel w całym morzu możliwości.

Szybki skaner do dokumentów nie musi być ogromnym wydatkiem. Rozwiązanie skrojone na miarę naszych potrzeb może okazać się stosunkowo niewielką inwestycją przynosząca ogromne zyski w postaci wygody, łatwiejszej organizacji czy po prostu oszczędności czasu.