Sztućce idealne do domu i gastronomii

Sztućce idealne do domu i gastronomii

sztućce amefaWielu ludzi bagatelizuje rolę sztućców i zapomina jak ważne jest, żeby były one dobrej jakości. A przecież eleganckie, wysokiej klasy sztućce są wizytówką nowoczesnego domu czy restauracji. Jakie powinny być idealne sztućce?

Materiał wykonania

Dzisiejsze sztućce są w większości wykonane ze stali nierdzewnej, czyli stopu żelaza z węglem, chromem oraz niklem. Surowce te mogą występować w różnych proporcjach, a każda z nich posiada odmienne właściwości. Najczęściej występujące proporcje to 18 % chromu i 10% niklu (oznaczone są symbolem 18/10). Sztućce nie muszą jednak być w całości stalowe. Ich trzony mogą być wykonane z innych materiałów, na przykład bardzo eleganckiego drewna.
Dobrej jakości, wytrzymałe sztućce ze stali nierdzewnej można znaleźć w ofercie firmy Amefa. Są one przeznaczone zarówno dla gastronomii, jak i prywatnych domów. Sztućce Amefa charakteryzują się najwyższą jakością wykonania i wytrzymałym materiałem, dzięki czemu mogą służyć przez wiele lat.

Wygląd

Oczywiście, bardzo istotnym czynnikiem przy wyborze sztućców, jest także wygląd! Dzisiaj najbardziej popularne są sztućce zaprojektowane w nowoczesnym stylu, a więc proste, ewentualnie z delikatnymi zdobieniami.
Duży wybór eleganckich kolekcji oferują sztućce Amefa. To połączenie klasycznego stylu z nowoczesną elegancją. Kolekcje tej firmy są ponadczasowe i świetnie sprawdzą się zarówno w luksusowej restauracji, jak i w domu podczas rodzinnego przyjęcia!