Ręczna czy automatyczna wyciskarka do cytrusów?

Ręczna czy automatyczna wyciskarka do cytrusów?

wyciskarka do cytryny

Wyciskacz do cytrusów to obowiązkowy sprzęt dla wszystkich tych, którzy dbają codziennie o zdrowy tryb życia. Podczas gdy dostępne w sklepach soki często posiadają duże ilości konserwantów i cukrów, to urządzenie pozwala na przygotowanie w pełni naturalnych soków we własnym domu. Przeznaczone jest do odciskania cytrusów, z których można uzyskać pyszne soki pomarańczowe i grejpfrutowe.

Zalety automatycznej wyciskarki do cytrusów

Automatycza wyciskarka do cytryny i owoców cytrusowych ma liczne zalety, takie jak możliwość przygotowywania naturalnych soków bez cukrów i konserwantów. Dodatkowo wyposażone są one w specjalne sitko, które oddziela od soku między innymi pestki. Warto tu również zaznaczyć, że urządzenia te są stosunkowo tanie, dzięki czemu niemal każdy może z nich skorzystać.

Ręczna wyciskarka – tańsza, ale nie lepsza

Ręczna wyciskarka stanowi intensywnie okrojoną wersję elektrycznej wyciskarki do cytrusów. Najczęściej przeznaczona jest tylko do odciskania soku z cytryny, co jeszcze bardziej ogranicza jej możliwości. Należy jednak zaznaczyć, że tego typu sprzęt również warto posiadać w swojej kuchni. Przede wszystkim ręczny wyciskacz dobrze sprawdza się przy odciskaniu soku z cytryny, który można wykorzystać w herbacie lub niektórych potrawach. Tak przygotowany sok należy ręcznie pozbawić pestek, po czym można przechowywać go przez parę dni w lodówce, zupełnie tak jak całą cytrynę.