Praktyczność kuchenek indykcyjnych

Praktyczność kuchenek indykcyjnych

Decydując się na remont kuchni należy zainwestować w wysokiej jakości nowoczesne urządzenia, które nie tylko zagwarantują wyższy komfort użytkowania, ale również przyczynią do zwiększenia bezpieczeństwa oraz energooszczędności pomieszczenia. Jednym z takich urządzeń jest płyta indykcyjna.

Zalety płyty indykcyjnej

Klasyczną kuchenkę gazową ciężko utrzymać w czystości. Kipiące potrawy z garnka rozlewają się po niej, a następnie z powodu przypalenia przywierają i stają się ciężkimi do usunięcia zabrudzeniami. Nie wydarzy się to w przypadku płyty indykcyjnej.

Urządzenie nagrzewa się jedynie punktowo, w miejscu postawienia garnka pozostawiając pozostałą część powierzchni chłodną. Dzięki temu możemy na bieżąco usuwać powstałe zabrudzenia. Ponadto dzięki miejscowemu nagrzewaniu płyta przyczynia się do znacznej oszczędności energii cieplnej.

Jak wykazały badania zaledwie 10% wygenerowanego przez płytę ciepła ucieka do powietrza pozwalając w sposób efektywny wykorzystywać całe ciepło i zmniejszyć wykorzystanie prądu. Ponadto dzięki tak wysokiej efektywności czas przygotowywania potrawy, jak w urządzeniu whirlpool acm 816 ba zostaje średnio skrócony o 30%.

Innym systemem pozwalającym na oszczędność energii, który posiadają wysokiej płyty indykcyjne jest automatyczne dostosowanie mocy urządzenia do przygotowywanej potrawy. W momencie wrzenia płyta dostarcza ilość energii niezbędną do potrzymania gotowania.

Bezpieczeństwo

Płyty indykcyjne jak whirlpool acm 816 ba to również najwyższy poziom bezpieczeństwa. W przeciwieństwie do zwykłej kuchenki ryzyko poparzenia jest minimalne. Płyta nagrzewa się jedynie w określonych punktach, w których postawione jest naczynie. Ponadto nie ma możliwości przypadkowego włączenia urządzenia.