Ozdoby na tort

Ozdoby na tort

Na każdym wypieku ozdoby są uzupełnieniem i doskonałą dekoracją ciasta, zwłaszcza jeśli chodzi o torty. Ozdoby na tort powinny być delikatne i efektowne, co będzie stanowić podkreślenie piękna wypieku. Jak zrobić samodzielnie ozdoby na tort ( https://sklep.polmarkus.com.pl/ozdoby-na-tort )? Jakie ozdoby znajdziemy w sklepach? Czy warto ozdabiać ciasto?

Ozdoby na tort

Bardzo ciekawym rozwiązaniem w przypadku dekorowania tortu jest samodzielnie przygotowanie ozdób. Elegancko zaprezentują się różyczki, które można wykonać z karmelu, masy plastycznej lub kremu. Wbrew pozorom to zadanie nie jest tak trudne, jak się może wydawać.
Używając kremu skorzystajmy ze szprycy z płaskim końcem, dzięki której uformujemy płatki róży dowolnej wielkości.
Jeśli zdecydujemy się na gęsty karmel, należy odrywać go na kawałki, rozciągając na kształt płatka róży. Płatki warto lekko stopić i dokleić do siebie, tworząc kwiat.
Tworząc róże z masy plastycznej, trzeba ją rozwałkować na placek, z którego następnie należy wykrawać kółka np. za pomocą kieliszka. Kółka rolujemy i doczepiamy do nich kolejne płatki.

Co znajdziemy w sklepie?

W sklepach także znajdziemy mnóstwo ozdób nadających się do dekoracji tortu. Możemy wybierać wśród smacznych cukierków, małych czekoladek, kwiatów z masy cukrowej, czy pralin różnego rodzaju. Wybór zależy od własnych preferencji i oczekiwań. Jednak pewne jest to, że każdy powinien znaleźć coś zadowalającego, gdyż sklepy zazwyczaj posiadają wiele słodkości nadających się do dekoracji ciast i deserów.

Tort jest ciastem przygotowywanym z sercem, dlatego wykończenie także powinno być efektowne.