Odpowiedni talerzyk do ciasta

Odpowiedni talerzyk do ciasta

talerzyki deserowe

Każdy chce, aby wszystkie elementy zastawy obiadowej doskonale ze sobą współgrały. Dodatkowo dąży się, aby były one nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne. Dotyczy to także jednego z najmniejszych elementów zastawy obiadowej, jakim jest talerzyk deserowy. Jakie talerzyki do ciasta są najlepszym rozwiązaniem?

Talerzyki deserowe porcelanowe

Talerzyki deserowe do ciasta wykonane z porcelany to z pewnością najbardziej eleganckie rozwiązanie. Gustowne talerzyki wykonane z tego surowca wyróżniają się śnieżnobiałym kolorem, który nadaje całej zastawie niepowtarzalnego charakteru. Dodatkowo ten materiał może być z powodzeniem wkładany zarówno do mikrofali, jak i do zmywarki.

Talerzyki do ciasta ceramiczne

Alternatywnym rozwiązaniem są bardzo popularne talerzyki ceramiczne wykonane z tzw. fajansu. Oczywiście nie mogą się one równać z porcelaną pod względem gustowność, ale dzięki swojej funkcjonalności i nienagannej estetyce sprawdzą się one doskonale jako element domowej zastawy obiadowej. Fajans rzadko występuje w śnieżnobiałej kolorystyce, ale z pewnością spełni oczekiwania większości osób.

Talerzyki wykonane ze szkła

Talerzyki do ciasta wykonane ze szkła to również wyjątkowo ciekawe rozwiązanie, które sprawi, że domowa zastawa nabierze unikatowych walorów. Warto podkreślić, że talerzyki deserowe ze sklepu Net.Trading wykonane z tego tradycyjnego materiału wcale nie muszą być przeźroczyste! Obecnie wielu producentów zaoferować może modele szklane zarówno w kolorze białym, czarnym, jak i modele kolorowe i bogato zdobione.