Na jakich talerzykach podawać tort

Na jakich talerzykach podawać tort

deser

Nowoczesne panie domu lubią mieć naczynia do wszystkiego. W końcu aby na przykład piękne zaserwować gościom tort urodzinowy, przyda się mieć u siebie ozdobne talerzyki do deserów. Jeżeli przepyszny i przepiękny kawałek tortu położę się na zwykłym talerzu obiadowym, raczej nie będzie wyglądało to zbyt dobrze.

Talerzyki deserowe do serwowania tortów

Warto zatem kupić komplet najprostszych białych talerzyków deserowych do serwowania tortu oraz innych ciast. Najlepiej sprawdzą się właśnie białe talerzyki, które mogą mieć rant ozdobiony złotą lub srebrną farbą. Proste wzory idealnie zgrają się z resztą zastawy stołowej, szczególnie jeżeli jest ona sztukowana, a konkretne talerze nie pochodzą od jednego kompletu. W takiej sytuacji wybór białych talerzyków jest najbardziej logiczny. Poza tym to właśnie na białych talerzykach najpiękniej wyglądają ciasta, zarówno te na bazie białych biszkoptów, ale też czekoladowe.

Ozdobne widelce lub łyżeczki do ciast

Kiedy ma się już komplet ładnych ozdobnych talerzyków do deserów z Bokono, warto kupić jeszcze komplet malutkich widelczyków do ciasta, a także ładną ceramiczną paterę, na której będzie można eksponować swoje wypieki. Przyda się jeszcze nóż do krojenia ciast i tortów oraz łyżka do ich nakładania. Komplet tych wszystkich przedmiotów pozwala ładnie i elegancko serwować i podawać ciasta.