Kupujemy nowy piekarnik

Kupujemy nowy piekarnik

Piekarnik to jedno z najważniejszych urządzeń w kuchni. Dzięki niemu możliwe jest przygotowanie ogromnej ilości najróżniejszych potraw, dlatego też tak ważne jest wybranie odpowiedniego modelu. Obecne na rynku modele charakteryzują się naprawdę niezwykłymi cechami. Często jednak zupełnie nieprzydatnymi w kuchni. Na co zatem warto zwracać uwagę, gdy kupuje się nowy piekarnik?

Piekarnik gazowy czy też elektryczny?

Podstawowe pytanie, jakie trzeba sobie zadać podczas kupowania piekarnika, to czy ma to być model gazowy, czy lepszy będzie elektryczny? Z pewnością używanie gazowego modelu będzie o wiele tańsze, ponieważ wersja elektryczna potrzebuje naprawdę ogromnych ilości prądu do swojego działania. A jak wiadomo, prąd jest znacznie droższy, niż gaz. Z drugiej jednak strony większość osób wybiera modele elektryczne, ponieważ są one znacznie bezpieczniejsze.

Jakie prowadnice?

Kolejną sprawą, o której warto pamiętać, gdy przegląda się piekarniki w sklepie, to zwrócenie uwagi na to, jakiego rodzaju posiadają one prowadnice. Na rynku spotkać można aż trzy rodzaje prowadnic w piekarniku. Zdecydowanie najpopularniejsze są oczywiście te wyżłobione, które są tanie, oraz dość estetyczne. Niestety ich niezwykle irytującą wadą jest wydawany przez nie dźwięk, podczas wyjmowania i wkładania blachy.

Innym równie popularnym rozwiązaniem są prowadnice teleskopowe. Umożliwiają one wygodne i co bardzo ważne, ciche wyjmowanie blach, lecz niestety podatne są na bardzo duże zabrudzenie, które później trudno jest usunąć.
Ostatnim modelem jest tzw. wózek, czyli blacha wysuwana na kółkach. Jest to dobre i sprawdzone rozwiązanie.

Praktyczne cechy użytkowe

Podczas wybierania piekarnika warto zwrócić uwagę także na to, czy jego ścianki pokryte są specjalną powłoką, która ułatwiać będzie czyszczenie wnętrza piekarnika. Powłoka to posiada działanie, dzięki któremu brud nie przywiera do ścianek, a samo czyszczenie sprowadza się najczęściej do przetarcia powierzchni suchą szmatką. Bez takiej powłoki mycie piekarnika często jest zadaniem nawet na kilka godzin pracy.

Oferta sprzedażowa: piekarniki sklep Sferis.pl.