Kieliszki do szampana- to musisz wiedzieć

Kieliszki do szampana- to musisz wiedzieć

kieliszki do szampana

Eleganckie uroczystości byłyby niczym, gdyby nie odrobina finezyjności. Bardzo często takim okazjom towarzyszy też szczególny trunek. Dobrze, jeśli jest to szampan, ponieważ to właśnie on może dodać każdemu spotkaniu, uroczystego charakteru. Jednak nietaktem byłoby picie szampana ze zwykłych szklanek. W takim przypadku należy zaopatrzyć się w kieliszki do szampana. Na co zwrócić uwagę podczas ich wybierania oraz co warto wiedzieć?

Jaki kieliszek do szampana jest idealny?

Idealny kieliszek do szampana to taki, który zarówno świetnie się prezentuje, jak i jest specjalnie zaprojektowany to picia tego napoju. Warto zauważyć, że szampan najlepiej smakuje, jeżeli jest schłodzony. To właśnie wtedy jego temperatura jest najlepsza, a smak szampana staje się delikatny, a zarazem wyrazisty. Żeby zachować niską temperaturę napoju na dłużej, warto wiedzieć, że kieliszek z długą nóżką jest najbardziej odpowiedni. Dzięki temu, że kieliszek posiada długą nóżkę, jest możliwe:

  • trzymanie naczynia w wygodny sposób,
  • lepsze prezentowanie się kieliszka do szampana,
  • brak zbędnego ogrzewania cieczy dłońmi.

Takie zalety sprawiają, że kieliszki do szampana powinny być długie i takie też bardzo często można spotkać na rynku.

kieliszki do szampana

Jaki kolor powinien mieć kieliszek do szampana?

Kieliszek może kojarzyć się z kolorem przezroczystym, czyli po prostu brakiem koloru. Taka wersja jest dość klasyczna i elegancka, ale warto pamiętać, że nie jest to jedyny model dostępny na rynku. Kieliszki kolorowe również są dostępne, a ich powierzchnia może być także wzbogacona o wymyślne wzory. Roślinne motywy są spotykane, ale nie tylko. Niektóre modele mogą być wzbogacone o tematyczne upiększenia, które będą bezpośrednio odwoływać się do danej uroczystości, na przykład nowego roku. Taka propozycja jest bardzo tematyczna i będzie świetnie prezentować się na zdjęciach.