Jakie garnki do gotowania na parze wybrać?

Jakie garnki do gotowania na parze wybrać?

Gotowanie na parze to jeden z najzdrowszych sposobów przygotowywania posiłków. Potrawy przyrządzane tą metodą zachowują najwięcej składników odżywczych, a smak i aromat jest nieporównywalnie lepszy od tych gotowanych w wodzie. Aby uzyskać jak najlepsze efekty warto wybrać dobrej jakości garnki do gotowania na parze.

Dlaczego warto korzystać z garnków do gotowania na parze?

Gotując w ten sposób, zyskujemy pewność, że smak nie zostanie wypłukany z przyrządzanego produktu. Wszystkie warzywa i mięsa zachowują wspaniały aromat i apetyczny kolor, są soczyste, jędrne i nie rozpadają się.

Dzięki przygotowywaniu obiadu, kolacji, czy przekąski w garnkach do gotowania na parze, mamy gwarancję zachowania w produkcie cennych witamin i minerałów. Co więcej, gotowanie na parze jest znacznie szybsze od tradycyjnych metod. Wystarczy nawet niewielka ilość wody na dnie garnka, by przyrządzić pełnowartościowy obiad.

Jakie są rodzaje garnków do gotowania na parze?

Podobnie, jak w przypadku tradycyjnych garnków https://nettrading.pl/garnki-do-gotowanie-na-parze, również i te do gotowania na parze różnią się przede wszystkim materiałem wykonania. Na rynku dostępnych jest kilka ich rodzajów, w tym wykonane ze stali nierdzewnej, żaroodpornego szkła oraz garnki żeliwne i emaliowane. Pierwsze z nich są zdecydowanie najbardziej popularne.

Cechują się dużą trwałością oraz odpornością na korozję. Stal nierdzewna pozwala szybko i równomiernie rozprowadzać ciepło. Garnki żeliwne z kolei są cięższe, droższe, ale jednocześnie niezwykle odporne i zapewniają pełne bezpieczeństwo, gdyż materiał, z którego są wykonane nie wchodzi w żadne reakcje z jedzeniem i nie zmienia jego smaku.

Ważne produkty, wysoka jakość

Ponadto długo utrzymują ciepło i szybko się nagrzewają. Garnki szklane, podobnie jak żeliwne, nie zmieniają smaku potraw i są bezpieczne dla zdrowia. W tym jednak wypadku, mamy do czynienia z materiałem podatnym na uszkodzenia mechaniczne.

Ostatni z rodzajów, czyli garnki emaliowane są dobre dla alergików, gdyż nie wydzielają podczas gotowania żadnych szkodliwych substancji. Trzeba o nie jednak bardzo dbać, gdyż emalia, którą są pokryte ma tendencje do odpryskiwania.