Jaki dekoder DVB T będzie najlepszy?

Jaki dekoder DVB T będzie najlepszy?

Kilka lat temu w telewizji nastąpił prawdziwy przełom. Każde województwo po kolei przestawiało się na korzystanie z odbioru cyfrowego, co skutkowało wyłączeniem odbioru analogowego w efekcie na terenie całego kraju. Producenci sprzętu elektronicznego wprowadzili różne rozwiązania pozwalające na odbiór telewizji naziemnej, w tym dekoder DVB T.

Aby odbierać telewizję trzeba mieć stosowne urządzenie

Aby móc obecnie bez przeszkód odbierać obecnie telewizję należy przede wszystkim wyposażyć się w odpowiedni sprzęt – tu powinien wystarczyć dekoder podłączany do telewizora. Obecnie nie ma już możliwości odbioru telewizji analogowej, więc czy też nam się to podoba czy nie, bez odpowiedniego urządzania nie będziemy mogli korzystać z atutów telewizji.

Na co należy zwracać uwagę kupując dekoder?

Kodowanie, złącza, dźwięk oraz dodatkowe funkcje to te elementy, na które należy przede wszystkim zwracać uwagę kupując dekoder DVB T. Jeśli chodzi o złącza, to mamy w tym przypadku to wyboru trzy możliwości:
-złącze SCART będące podstawowym wejściem analogowym, które odpowiada za przesył dźwięku prac obrazu;
-złącze HDMI stanowiące podstawowe złącze w nowych telewizorach;
-Component Video to analogowe złącze video. Dzięki niemu możliwe jest przesyłanie obrazu w rozdzielczości HD.
Droższe z dekoderów posiadają także dodatkowe funkcje. Do najczęściej spotykanych zaliczyć można możliwość nagrywania oraz odtwarzania filmów, muzyki czy zdjęć.