Jaką lodówkę kupić?

Jaką lodówkę kupić?

lodówka

Lodówka jest niezbędnym elementem w każdym domu. Gdy się wprowadzamy do nowego domu jest to jedna z pierwszych rzeczy, o której myślimy. Chcemy, żeby była nie tylko praktycznym urządzeniem w naszym domu ale również, żeby dodawała uroku naszej kuchni. Jaka lodówę więc wybrać? Na co zwracać uwagę?

Wielkość lodówki.

Jest to zasadnicza kwestia- jak duża powinna być nasza lodówka. Musimy zastanowić się nad takimi pytaniami jak: jakiej wielkości jest nasza kuchnia oraz ile osób będzie z niej korzystać. Zasadniczą rolę odgrywa tu wielkość naszej rodziny. Gdy mamy dużą rodzinę z dziećmi możemy wziąć pod uwagę duże lodówki wyposażoną w dwoje drzwi. Są to bardzo praktyczne modele, cechują się dużą pojemnością, zazwyczaj z jednej strony znajduję się zamrażarka. Lodówki tego typu są dosyć duże, więc pasują one do większych kuchni.
Natomiast gdy mieszkamy sami albo we dwoje praktyczniejsza będzie dla nas mniejsza lodówka. Mogą to być lodówki jedno lub dwu dwudrzwiowe. Gdy mamy mała kuchnie i zdecydujemy się na wąską, ale wysoką lodówkę, potrafi ona być bardzo pojemna.

Lodówka do zabudowy lub wolnostojąca.

lodówka

Tutaj duże znaczenie ma również wielkość naszej kuchni. Gdy jeszcze nie mamy projektu naszej kuchni i zaczynamy od początku, możemy zdecydować się na lodówkę zabudowaną. Sprawi to, że nasza kuchnia będzie wyglądać perfekcyjnie, a lodówka będzie prezentować się dużo lepiej. Jeśli jednak mamy już większość mebli kuchennych, zabudowanie lodówki może być wyjątkowo trudne więc warto zdecydować się na dobrze dopasowaną lodówkę wolnostojącą.
Warto więc wziąć pod uwagę etap tworzenia naszej kuchni oraz wielkość naszego pomieszczenia. 

Dodatkowe funkcje lodówki.

Lodówka może mieć wiele praktycznych funkcji, które uprzyjemnią nam życie. Jedną z nich jest dozownik wody lub lodu. Jest to szczególnie istotne w upalne lata, gdyż nie musimy zamrażać lodu w woreczkach lub trzymać wody w lodówce, która zajmowałaby nam dodatkowe miejsce. Innymi funkcjami są systemy delikatnego zamykania drzwi, funkcja rozmrażania lub specjalna powłoka która chroni obudowę lodówki przed zabrudzeniem.