Jaką karafkę na wodę wybrać?

Jaką karafkę na wodę wybrać?

karafka-do-wina-500-ml

Karafki zrobione ze szkła bądź kryształu są bardzo praktyczne i eleganckie. Znaleźć je można w wyposażeniu praktycznie każdej restauracji. Obecnie są bardzo popularne także w wielu domach. Gastronomiczna karafka na wodę to kryształowe bądź szklane naczynie, która posiada kształt pękatej butelki o nieco wąskiej szyjce. Na rynku znaleźć można modele bogato bądź skąpo zdobione. Naczynie to służy do przechowywania, a także serwowania napojów – zwłaszcza wody. Ponadto podawać w nim można także alkohol.

Karafka czy dzbanek – w czym najlepiej podać wodę?

Dzbanek to zdecydowanie podstawowe wyposażenie każdej kuchni. Można w nim serwować gorące, jak i zimniejsze napoje. Cechuje się tym, że jest bardzo praktyczny i sprawdza się doskonale jako naczynia do wody. Bardzo łatwo można dodawać do wody np. limonkę bądź cytrynę. Ciekawym odpowiednikiem dzbanka jest gastronomiczna karafka na wodę. Dzięki niej, dużo łatwiej będzie można nalewać wodę gościom. Ponadto wygląda dużo bardziej estetycznie niż dzbanek. Nawet najbardziej pospolita woda mineralna będzie świetnie prezentować się w karafce na wodę. Warto podkreślić, że karafki na wodę powinny świetnie ozdobić każdy typ stołu. Należy pamiętać o tym, że szeroka szyjka pozwoli dodawać do wody ziół, a także owoców w celu poprawienia smaku.

Kryształowa karafka czy szklana?

Szklana karafka to zdecydowanie obowiązkowe naczynie w każdym domu czy restauracji. Karafki na wodę pozwalają serwować wodę, chłodne napoje, a także alkohol w bardzo atrakcyjnej formie. Ponadto karafki kryształowe to inwestycja, która jest polecana głównie do trunków wysokoprocentowych m.in. whisky czy rumu. Jej cena jest zdecydowanie wyższa od klasycznego odpowiednika. Jednakże umożliwia podawanie alkoholu w bardzo eleganckiej formie. Ponadto powinna służyć przez wiele lat.