Jak wybrać właściwy zestaw sztućców?

Jak wybrać właściwy zestaw sztućców?

Mając do wyboru tysiące wzorów, zakup kompletu sztućców jest zniechęcającym zadaniem, jeśli nie wiesz, czego szukać. Dlatego spędziliśmy wiele godzin na badaniu tego, co sprawia, że ​​sztućce są świetne, aby pomóc Ci podjąć bardziej świadomą decyzję podczas poszukiwań zestawu idealnych sztućców. Nie wiesz jak wybierać sztućce i w co najbardziej opłaca się zainwestować pod tym względem? Zwrócimy uwagę na najważniejsze aspekty.

Sugerujemy rozpoczęcie poszukiwań od osobistego obejrzenia sztućców. W wielu sklepach dostępne są zestawy próbek do obsługi, które mówią wiele o wadze poszczególnych przyborów i ich wygodnym trzymaniu. Jeśli potrzebujesz wskazówek dotyczących tego, w jaki sposób zacząć, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po najlepszych sztućcach.

Najlepsze zestawienie przyborów kuchennych

Pojedynczy, pięcioczęściowy zestaw sztućców (czyli widelec do sałatek, widelec obiadowy, nóż, łyżka do zupy i łyżeczka) może kosztować od kilkunastu złotych za stal nierdzewną do ponad tysiąca za srebro. Uważamy jednak, że najlepszym miejscem na przyzwoite, dobrej jakości nakrycie ze stali nierdzewnej jest wycenione od 50 do 150 PLN, czyli przedział cenowy, w którym zaczniesz dostrzegać lepszej jakości materiały i ulepszone wykonanie. Należy pamiętać, że większość sprzedawców detalicznych obniża cenę poszczególnych nakryć przy zakupie czterech, ośmiu lub 12 kompletów. Poza tym do kompletów sztućców nie zawsze dołączane są dodatkowe porcje, ale jeśli tak, to są one zawsze sprzedawane osobno.

Zwróć uwagę na materiały

Posiadanie podstawowej wiedzy na temat tego, na co zwrócić uwagę przed rozpoczęciem zakupów, ułatwi znalezienie zestawu sztućców, który pokochasz. Na początek, aby upewnić się, że wiesz, co kupujesz, dobrze jest zapoznać się z materiałami używanymi w sztućcach. Naczynia mogą być wykonane z różnych stopów (kombinacji metali) i mogą mieć dodatkowe powłoki lub inne elementy, takie jak uchwyty z drewna lub żywicy. Jednak nie wszystkie materiały są jednakowo trwałe. Zalecamy kupowanie sztućców ze stali nierdzewnej do codziennego użytku, ponieważ są one niedrogie, łatwe w pielęgnacji i trwałe.