Jak uniknąć zakalca?

Jak uniknąć zakalca?

Cukiernictwo, znane potocznie jako po prostu pieczenie, jest chyba jedną z najbardziej wdzięcznych gałęzi kuchni, bo w efekcie naszych prac otrzymujemy pyszne słodkości. Jednak i tu ogromne znaczenie i wpływ na efekt, ma zastosowany sprzęt, detale kuchenne.

mini tortownica Tala

Krótka droga do zakalca

W pieczeniu jest tak, że nawet niewielka zmiana sugerowanych w przepisie proporcji, może sprawić, że zamiast pysznego, słodkiego wypieku wyjdzie nam tzw. zakalec. Zakalec to największa porażka kuchenna, dlatego wszyscy tak bardzo się go obawiają. Podobnie może się stać, kiedy ciasto będziemy przygotowywać w niewłaściwym naczyniu. I choć wydaje się to trochę niedorzeczne, to znawcy tematu dokładnie wiedzą, o co chodzi.

Najlepsze tortownice

W pieczeniu znaczenie mają zastosowane materiały, a największe z nich mają tzw. formy do pieczenia. Ci, którzy swoją przygodę dopiero rozpoczynają, często zastanawiają się jak wybrać tą najbardziej odpowiednią tortownicę? Tortownica to rodzaj blachy do pieczenia tortów (przykłady: https://ostry-sklep.pl/tortownice), lecz ma ona zastosowanie też w innych rodzajach ciast. Każdy ma swoje własne upodobania co do materiału, z którego powinna być wykonana tortownica. Najważniejsze jest, był on trwały i nie uległ zniszczeniu po kilku wypiekach. Najlepiej wybrać solidnie wykonane tortownice, bo wówczas będziemy mieć pewność, że przetrwają one wiele wizyt w piekarniku i posłużą nam przez lata w nienaruszonej formie. Znaczenie oczywiście ma tu sam materiał, z którego tortownica będzie wykonana. Do wyboru mamy wiele różnych opcji, również w różnych wersjach cenowych za ten gadżet.