Dlaczego warto oczyszczać powietrze?

Dlaczego warto oczyszczać powietrze?

oczyszczacze powietrza

Oczyszczacze powietrza są na rynku już od dłuższego czasu, ale mimo tego niewiele osób decyduje się z nich korzystać, fajne produkty znajdziesz na Sferis. Zwykle uważamy je za zbędne i nie wierzymy w ich działanie. Są one jednak bardzo skuteczne i pozwalają oddychać świeżym powietrzem w naszym domu!

oczyszczacze powietrzaDla kogo oczyszczacze powietrza?

Doskonale nadają się one przede wszystkim dla alergików i astmatyków, gdyż zatrzymują one bardzo dużą ilość alergenów, powodujących trudności z oddychaniem i różnego rodzaju schorzenia związane z górnymi drogami oddechowymi. Są one wybierane również przez palaczy, gdyż filtrując powietrze, pomagają pozbyć się również nieprzyjemnych zapachów, między innymi dymu papierosowego. Warto stosować oczyszczacze powietrza również w pokoikach dziecięcych, zwłaszcza u niemowląt, gdyż ich niedojrzały układ odpornościowy jest podwójnie narażony na szkodliwe działanie alergenów oraz drobnoustrojów znajdujących się w powietrzu, a także szkodliwych związków chemicznych pochodzących np. ze smogu. Jest to powszechny problem, zwłaszcza w dużych miastach.

Jak działają domowe oczyszczacze powietrza?

Zwykle składają się one z kilku filtrów. Pierwszy z nich pozbywa się z powietrza zanieczyszczeń i dużych rozmiarach np. włosów, kurzu i sierści. Z tego powodu powinni go posiadać alergicy, uczuleni na zwierzęta, którzy jednak nie chcą rezygnować z posiadania pupili. Kolejne filtry są na tyle małe, iż zatrzymują większość drobnoustrojów,, takich jak bakterie i grzyby. Następnie występuje również filtr węgla aktywnego, który pozwala pozbyć się z powietrza niektórych, szkodliwych substancji chemicznych, takich jak np. formaldehyd czy związki z dymu papierosowego.

Jonizator powietrza w zestawie?

Wiele z oczyszczaczy powietrza jest dodatkowo wyposażone w jonizator powietrza, który odświeża powietrze poprzez generowanie jonów ujemnych. Stosowanie jonizatora jest wyraźnie odczuwalne w powietrzu, dlatego warto zwracać uwagę na to, czy oczyszczacz jest w niego wyposażony. Powietrze po jonizowaniu wydaje się być lżejsze, bardziej rześkie i świeższe.