Czym kierować się przy wyborze lodówki?

Czym kierować się przy wyborze lodówki?

Lodówka jest podstawowym sprzętem AGD, który powinien znaleźć się w każdym gospodarstwie domowym. Bez suszarki elektronicznej do ubrań, zmywarki czy kuchenki mikrofalowej jesteśmy sobie w stanie jakoś poradzić, jednak brak lodówki praktycznie uniemożliwiłby nam przechowywanie większości produktów żywnościowych. Lodówkę powinien mieć więc w domu każdy, pojawia się jednak pytanie, jaki model wybrać? Na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli i nie ma jednoznacznej odpowiedni na pytanie, który z nich będzie najlepszy. Istnieje jednak zbiór kryteriów, którymi powinniśmy się kierować, wybierając lodówkę do swoich potrzeb. Właśnie tymi kryteriami się dzisiaj zajmiemy i je przedstawimy, pokazując wam, na co zwracać szczególną uwagę wybierając lodówkę.

Ustawienie drzwi – sprawdź, czy drzwi otwierają się w odpowiedni sposób i we właściwą stronę. Jeśli posiadasz kuchnię, gdzie ciężko cokolwiek wcisnąć, możesz wybrać np. lodówkę whirlpool bsf 9152 ox. Jest to model z drzwiami otwieranymi zgodnie z własną osią, więc nawet w niewielkich pomieszczeniach wszystko będzie dobrze funkcjonowało.

Pojemność chłodziarki – odpowiednia pojemność jest bardzo ważna, warto mieć trochę zapasu na okoliczności typu święta. Nie warto jednak też przesadzać. Jeśli mieszkamy sami lub z jedną osobą, nie kupujmy olbrzymiej lodówki z wieloma półkami. Będzie to dla nas oznaczało większe zużycie prądu, więcej powierzchni do czyszczenia, w tej całej przestrzeni i tak nie wykorzystamy.

Innowacyjne rozwiązania – warto obserwować poczynania producentów i technologie, które nam proponują. Przykładowo, model whirlpool bsf 9152 ox posiada dedykowane pojemniki na owoce i warzywa oraz mało trwałe potrawy, które chcemy przechować.