Czajnik – podstawowe wyposażenie każdej kuchni

Czajnik – podstawowe wyposażenie każdej kuchni

czajnik metalowy

W każdej kuchni znajduje się wiele urządzeń kuchennych. Są wśród nich takie, które znajdziemy niemal w każdej kuchni. Mowa tu oczywiście o czajniku. Co prawda w różnych kuchniach można znaleźć różne rodzaje urządzeń, ale czajnik z pewnością znajdziemy. Tak jak wszystkie urządzenia kuchenne, także i czajnik należy właściwie myć.

Czyszczenie czajnika wewnątrz

Czajnik (np. taki https://bokono.pl/pl/c/Czajniki/96) należy dokładnie myć zarówno wewnątrz, jak i z zewnątrz. Jeśli chodzi o czyszczenie czajnika wewnątrz, to przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby czajnik był właściwie odkamieniony. Dotyczy to każdego rodzaju czajnika, jest tak także jeśli chodzi o czajnik gazowy. Odkamienienie jest bardzo ważne. Im bowiem większa warstwa kamienia, tym woda gotuje się wolniej, a to oznacza większe rachunki za prąd. Jak pozbyć się kamienia? Można to skutecznie zrobić domowym sposobem. Wystarczy co jakiś czas zagotować w czajniku ocet.

Czyszczenie czajnika z zewnątrz

Jeśli mowa o czyszczeniu czajnika z zewnątrz to pamiętać należy przede wszystkim o tym, aby czajnika nie porysować. O to bowiem nie trudno. Dlatego wierzchnią część czajnika najlepiej jest myć miękką gąbką. Jeśli zabrudzenie nie jest zbyt duże, wystarczy do tego zwykły płyn to mycia naczyń. Także jeśli chodzi o nowoczesny czajnik na gaz. W przypadku większych zabrudzeń warto wykorzystać mleczko.