Co warto wiedzieć o dzbankach filtrujących wodę?

Co warto wiedzieć o dzbankach filtrujących wodę?

Dzbanki filtrujące i wkłady poprawiające jakość wody wciąż zyskują na popularności. Wiele osób decyduje się na takie rozwiązania ze względów ekologicznych lub ekonomicznych. Osoby decydujące się na spożywanie wody kranowej powinny wiedzieć, że akcesorium filtrujące wpłynie korzystnie na jej walory zdrowotne i smakowe. Co jeszcze należy wiedzieć o dzbankach do filtrowania wody i na jakie warto się zdecydować?

Zdrowie i oszczędność

Osoby pijące wodę kranową nie muszą kupować jej w plastikowych butelkach. To zarówno oszczędność, jak i dbałość o ekologię. Warto jednak wiedzieć, że choć w większości miejsc w Polsce woda z kranu jest zdatna do picia, czasem mogą pojawiać się w niej niekorzystne elementy. Dlatego coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest poddawanie jej filtracji. Wybór dzbanka z filtrującymi wkładami to ekonomiczna decyzja. Sam przedmiot można nabyć w bardzo przystępnej cenie. Z kolei wymienne filtry są wyjątkowo wydajne. Warto zauważyć, że wśród praktycznych aspektów korzystania z takich akcesoriów pojawia się również zmiana smaku filtrowanej wody. Ciecz płynąca z kranu może mieć posmak chloru lub metalu. Po przepuszczeniu przez wkład filtrujący, jej walory smakowe ulegają znacznej poprawie. Ważnym aspektem jest również wpływ filtracji na twardość wody. Dzięki stosowaniu dzbanka, na naczyniach i sprzętach będzie się osadzało mniej kamienia.

Jaki dzbanek wybrać?

Dostępne na rynku dzbanki różnią się pojemnością, walorami estetycznymi i rodzajem wskaźnika zużycia wkładu. Same wkłady mogą mieć różną wydajność. Akcesorium należy dopasować do własnego zapotrzebowania. Większym rodzinom zaleca się wybór wkładów o wydajności 300 l. Osoby, które planują przechowywać pojemnik w lodówce będą zadowolone z dzbanków o pojemności 2,4l. Rodziny, którym zależy na dużej ilości dostępnej na raz wody mogą zdecydować się na modele, w których zmieści się 3,5 litra. Dzbanki filtrujące dostępne są w różnych kształtach i kolorach. Dobór odpowiedniego modelu należy uzależnić przede wszystkim od preferencji domowników.