Co oznacza skrót AGD?

Co oznacza skrót AGD?

Florina AGD

W wielu miejscach powtarzany jest skrót AGD.Często jest wymieniany jednym tchem ze skrótem RTV. Niestety nie wszyscy potrafią rozwinąć te skróty i wyjaśnić ich znaczenie. Niektórzy nawet twierdzą, że oznacza to jedno i to samo. To nie jest prawda. Różnica jest kolosalna!

AGD – Artykuły Gospodarstwa Domowego

To urządzenia i narzędzia, który są wykorzystywane w domach. To to wszystko, co ma pomóc w prowadzeniu gospodarstwa. To pralki, lodówki, odkurzacze, czajniki, żelazka, prasowalnice i wiele innych. Granica, co dokładnie wlicza się w AGD nie jest wyraźna. Z tego powodu oprócz sprzętu zasilanego prądem, jako AGD można zaliczyć garnki lub zastawę. Są one przecież potrzebne do tego, by gotować i spożywać posiłki. Można je kupić w takich miejscach jak Florina AGD.

RTV – sprzęt Radiowo-Telewizyjny lub po prostu Radio i TV

To odbiorniki radiowe i telewizyjne oraz urządzenia kompatybilne z nimi – ładowarki, zasilacze, odtwarzacze DVD, telefony itd. Czasami mówi się o nich, że są to urządzenia elektroniczny domowego użytku. Właśnie stąd bierze się później problem w rozróżnianiu AGD i RTV. Są sklepy, które sprzedają wszystkie te rodzaje urządzeń oraz takie, które specjalizują się tylko w jednym typie – tak jak Florina specjalizuje się w AGD. Skupienie się na jednym rodzaju asortymentu przekłada się na większy wybór modeli i typów. Warto znać różnicę pomiędzy RTV i AGD, by móc w razie potrzeby trafić do właściwego sklepu. Pomyłka może kosztować sporo zmarnowanego czasu, a tego nie lubi nikt.