Chłodzenie napojów

Chłodzenie napojów

W okresie letnim, szczególnie w gorące dni, lód w kostkach dodaje się do większości napojów. Mogą to być soki, woda, lemoniada, a nawet kawa czy herbata.

Napoje alkoholowe, takie jak wino, piwo czy wódka, powinno się podawać zawsze po schłodzeniu. Najprostszy sposób na podanie chłodnego napoju, to wyjęcie go z lodówki. Jeśli jednak nie mamy tam odpowiedniej ilości miejsca, powinniśmy skorzystać z odpowiedniego naczynia.

Co to jest cooler?

Cooler jest to inaczej pojemnik na lód. Służy on do chłodzenia butelek, ale można w nim przechowywać także naczynia o innym kształcie.

Cooler można kupić większy lub mniejszy i w najbardziej odpowiadającym nam kształcie. Może to być wiaderko albo miska, przeważnie wykonana ze stali nierdzewnej, ale bywają też plastikowe.

Pojemnik do lodu wypełnia się kostkami lodu lub ewentualnie wkładami chłodzącymi. W zależności od jego wielkości i kształtu, można w nim chłodzić od jednej do kilku butelek. Tego typu naczynie można zabrać ze sobą na piknik.

Pojemnik na kostki lodu

Jest to naczynie, które chyba ma każdy posiadacz lodówki. Przeważnie jest ono w kształcie prostokątnym, a kostki lodu, które z niego wyjmiemy, będą sześcienne. Pojemniczek jest wykonany z plastiku lub silikonu.

Dobrym pomysłem są pojemniczki na kostki lodu, które będą posiadały pokrywkę. Takie rozwiązanie zapobiegnie przedostaniu się zapachu z lodówki, do kostek lodu.

Kolorowe kostki

Kostki lodu są dodatkiem do napojów, który nie musi być nudny. Można je zrobić z soku lub lemoniady. Takie rozwiązanie zainteresuje z pewnością dzieci. Inny pomysł dla dzieci, to żelki zamrożone w kostkach lodu. Po rozpuszczeniu się kostki, na dnie kubeczków, dzieci znajdą kolorowe żelki.

Kostki lodu można zrobić z dodatkiem drobnych owoców, płatkami kwiatów albo listkami ziół, które podkreślą smak i aromat.