Akcesoria kuchenne do szatkowania

Akcesoria kuchenne do szatkowania

szatkownica speedy

Przygotowanie posiłku wiąże się z użyciem przynajmniej podstawowych narzędzi, jakimi są chociażby deska do krojenia i nóż oraz miska. O ile jest jednak prościej, jeśli w kuchni znajdują się jeszcze urządzenia, które są w stanie pokroić lub zetrzeć wszystko w kilka sekund?

Szatkownica?

W AleDobre można otrzymać ręczne lub elektryczne szatkownice, które sprawią, że krojenie warzyw na sałatkę okaże się wręcz przyjemnie szybkim zajęciem. Większość tego typu urządzeń wystarczy zaraz po zużyciu wypłukać – ich konserwacja ogranicza się w sumie jedynie do tego.

Oprócz szatkownicy doskonale uniwersalnym narzędziem jest blender, który odpowiednio użyty wcale nie musi ze składników robić musu bądź miazgi – wystarczy nastawić go na niższe obroty i włączyć na krótko, aby cebula została poszatkowana na pożądanej wielkości kawałeczki.

Komplet noży

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzi, aby to właśnie tradycyjna metoda szatkowania wygrała. Jeżeli na ścianie przymocujemy listwę magnetyczną oraz zainwestujemy w dobre, poręczne noże to żaden inny sprzęt nie będzie nam zwyczajnie potrzebny.

Sałatka, składniki do zupy i do sosów, plasterki warzyw do kanapek lub cokolwiek innego można kroić tym, co jest ostre i oczywiście doskonale ukryte przed małymi dziećmi. Akcesoria do kuchni mają służyć pomocą, ale mogą być do tego jeszcze świetną dekoracją blatu lub ściany kuchennej.