Whirlpool – najważniejsze informacje

Whirlpool – najważniejsze informacje

Whirlpool to obecnie chyba jedna z najbardziej kojarzonych na świecie marek. Przede wszystkim kojarzy nam się ona z pralkami, jednak dzisiaj ma do zaoferowania znacznie więcej. Co dokładnie znajdywało się kiedyś a znajduje się teraz w ofercie tej firmy? 

Whirlpool dawniej

Na początek warto powiedzieć trochę o tym, co w ogóle reprezentowała sobą dawniej ta firma. Otóż jej początki datują się już na 1911 rok, kiedy to pod nazwą Upton Machine Company zaczęła produkować pierwsze elektryczne pralki wirowe. Dopiero w 1950 roku firma po kilku przekształceniach rynkowych zmieniła nazwę na Whirlpool Corporation, nawiązując zresztą tym samym do swoich początków – „whirlpool” to po angielsku „wir”. 

Whirlpool obecnie

Jak dzisiaj prezentuje się ta marka? Otóż należy podkreślić, że obecnie ma ona charakter międzynarodowy, a jej fabryki rozsiane są po całym świecie, przy czym ciekawostką jest, że aż trzy z nich położone są w Polsce – w Łodzi, Radomiu oraz we Wrocławiu. Ciekawe jest także to, że na drodze swojej kariery Whirlpool wchłonął takie marki jak chociażby Indesit czy Phillips. 

Co produkuje obecnie ta marka? Oczywiście prym wiodą pralki – są one ciągle uznawane za jedne z najlepszych. Warto jednak podkreślić, że obecnie firma produkuje zdecydowanie znacznie więcej innych produktów. Wśród nich znajdują się chociażby piekarniki, kuchenki mikrofalowe, pralko- suszarki, zmywarki, okapy czy płyty grzewcze. Ponadto Whirlpool oferuje również naprawdę wiele przeróżnych innych akcesoriów do domu oraz do kuchni.