Sprzęty do włosów dobrej jakości – jakie warto wybierać?

Sprzęty do włosów dobrej jakości – jakie warto wybierać?

Duża część kobiet nie może obyć się bez suszenia i układania włosów za pomocą specjalnych sprzętów. Ich używanie może być jednak ryzykowne, gdyż emitowane przez nie gorące powietrze wysusza włosy i może być dla nich szkodliwe. By zminimalizować to ryzyko, warto zwracać uwagę na jakość sprzętów, jakie się wybiera.

Jaka suszarka?

Podstawowy element to suszarka do włosów. Niektóre kobiety korzystają z niej każdego dnia, gdy myją włosy, nawet codziennie, ale nawet jeśli nie używa się jej non stop, trzeba ją mieć, gdyż mogą zdarzyć się sytuacje awaryjne. Z pomocą suszarki można też układać włosy, na przykład modelując je na szczotce. Najlepszy wybór w każdym przypadku stanowi suszarka do włosów z jonizacją, która mniej niszczy włosy i znakomicie zapobiega ich elektryzowaniu się. Jony, jakie emituje ten sprzęt, sprawiają, że niektóre kobiety po jego użyciu mają wrażenie, jakby ich włosy były odżywione i nawilżone. Warto też wybrać taką suszarkę, która posiada opcję zimnego nawiewu.

Urządzenia do stylizacji

Sprzęty do stylizacji włosów na gorąco takie jak lokówki i prostownice mogą wyrządzić najwięcej złego, gdyż nagrzewają się do bardzo wysokiej temperatury. Gdy nie zachowa się ostrożności i stosuje kiepski sprzęt, może to sprawić, że włosy będą wręcz popalone, czyli skrajnie wysuszone i łamliwe. Zapobiegną temu lokówki i prostownice ceramiczne, których specjalna powłoka chroni pasma.