Najważniejsze czynniki przy wyborze zmywarki

Najważniejsze czynniki przy wyborze zmywarki

Korzystanie z urządzenia do zmywania naczyń to z pewnością ogromne ułatwienie w codziennym życiu. To zarówno oszczędność czasu, jak i pieniędzy. Na rynku dostępnych jest wiele modeli tych urządzeń. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników.

Oznakowanie


Każda zmywarka, jak i inne urządzenia AGD, posiadają oznakowania klasy energetycznej. Najczęściej klasa energetyczna oznaczana jest symbolami od A+++ do G. Klasa energetyczna świadczy o wydajności zmywarki w stosunku do ilości pobieranej energii elektrycznej. Innymi słowy, im wyższa jest klasa, tym urządzenie pobiera mniej energii do swojej pracy. Najbardziej wydajna klasa to A+++ i właśnie taką zmywarkę powinno się wybrać.

Rozmiar


Zmywarki dostępne są w dwóch rozmiarach. 45 i 60 centymetrów szerokości. Im większa zmywarka, tym więcej naczyń można do niej zmieścić. Tym samym dużo lepszym rozwiązaniem będzie wybór urządzenia o szerokości 60 cm. Chyba, że ktoś mieszka samotnie i ilość naczyń do zmywania nie jest zbyt duża. Wówczas zapewne wystarczy zmywarka o szerokości 45 cm.

Funkcje


Bardzo ważne przy wyborze urządzenia do zmywania są funkcje, jakie ono posiada. Dobra zmywaka powinna posiadać przynajmniej kilka programów zmywania. Najczęściej używany jest program podstawowy, jednak są sytuacje, kiedy warto go zmienić. Np. w sytuacji kiedy naczynia są bardzo brudne. Wówczas lepiej włączyć program intensywnego zmywania. Inaczej będzie, jeśli zmywarkę załaduje się tylko w części. Wiele urządzeń posiada także program zmywania wstępnego oraz szybkiego.