Na co zwrócić uwagę przy zakupie sokowirówki?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie sokowirówki?

Sokowirówka jest doskonałym urządzeniem, które pozwala cieszyć się świeżym sokiem zarówno latem, jak i zimą. Umożliwia przygotowanie naturalnego soku, który nie zawiera cukru, substancji barwiących, ani konserwantów. Jest to sposób na zdrowy posiłek pełen witamin i mikroelementów. 

Komu przyda się sokowirówka?

Zakup sokowirówki jest dobrym pomysłem, szczególnie gdy w domu są dzieci. Pozwala to wówczas na przygotowanie najmłodszym pełnowartościowych soków, które mogą zabrać ze sobą do szkoły. Pomaga to kształtować pozytywny nawyk, sięgania po zdrowe napoje. Sokowirówka przyda się jednak każdemu do utrzymania zbilansowanej diety. Bowiem soki wpływają pozytywnie na organizm, zwiększając odporność i uzupełniając dzienną dawkę witamin. Pozytywnie wpływają także na układ pokarmowy, szczególnie na dolegliwości trawienne i żołądkowe. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia?

Podstawą wydajnego urządzenia jest mocny silnik. Sokowirówka, która ma poradzić sobie z twardymi owocami i warzywami, powinna mieć silnik o mocy 500 W. Sprawdzi się wówczas zarówno z owocami sezonowymi, jak i całorocznymi. Ważną kwestią jest także materiał wykonania sitka. Najlepiej wybrać takie ze stali nierdzewnej. Zupełnie nie nada się natomiast sitko plastikowe. Warto zwrócić uwagę również na ostrza. Najlepsze zawsze będą centryczne. Pojemnik na odpady zaś powinien być wyjmowany, a także o odpowiedniej wielkości. W sklepach dostępne są sokowirówki z pojemnikami o pojemności od 0,5 do 3,5 litra. Należy sprawdzić także poziom głośności urządzenia.

Oferta sprzedażowa sokowirówek dostępna pod adresem: https://sklep.gkpge.pl/sokowirowki-i-wyciskarki-2