Jakie są rodzaje nawilżaczy powietrza?

Jakie są rodzaje nawilżaczy powietrza?

nawilżacze powietrza

Na półkach sklepowych dostępnych jest bardzo wiele różnorodnych nawilżaczy powietrza, dlatego też warto dowiedzieć się, czym tak naprawdę różnią się poszczególne modele. Poznając wady i zalety poszczególnych urządzeń zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.

Parowe nawilżacze powietrza

W dzisiejszych czasach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim parowe nawilżacze powietrza, które do działania potrzebują energii elektrycznej, które kupisz w Sferis. W pojemniku znajduje się zwykła woda, która po podgrzaniu wyrzucana jest w formie sterylnej mgiełki. Sporą zaletą nawilżaczy parowych jest przede wszystkim to, że nie tylko nawilżają one powietrze, ale również oczyszczają je. Urządzenia tego typu idealnie sprawdzą się w pokoju małego dziecka, gdzie wymagane jest przeprowadzenie inhalacji. Jedyną wadą tych urządzeń jest to, że pobierają one dość dużo energii.

nawilżacze powietrza

Ewaporacyjne nawilżacze

Nowością na rynku są ewaporacyjne nawilżacze powietrza, które zaraz po uruchomieniu pochłaniają powietrze w pokoju, nawilżają je i wypuszczają w postaci dość chłodnej mgiełki. W urządzeniach tego typu, pobierane powietrze nie jest podgrzewane tak, jak w przypadku powyżej opisanych nawilżaczy parowych. Wysokiej jakości ewaporacyjne nawilżacze powietrza to wydatek od 300 do nawet 800zł. Warto inwestować oczywiście w sprawdzone urządzenia od renomowanych producentów, które poradzą sobie nawet w najtrudniejszych warunkach.