Jaką wyciskarkę do owoców kupić?

Jaką wyciskarkę do owoców kupić?

Jeżeli marzysz o domowym, świeżo wyciśniętym soku każdego ranka, nic nie stoi na przeszkodzie, by nie przekuć tych marzeń w rzeczywistość, inwestując w dobrej jakości wyciskarkę. Oto kilka typów sprzętów tego rodzaju, z których każdy dostarczy ci nieco innych efektów.

Wyciskarki do owoców cytrusowych

Jeśli chcesz się przekonać, czy zdołasz wyrobić w sobie nawyk codziennego picia zdrowych soków, zacznij od zakupu niedrogiego, a przy tym w pełni funkcjonalnego sprzętu, jak wyciskarka do cytrusów (https://www.gastropuls.pl/wyciskarki-do-cytrusow). W sklepach spotkasz się zapewne z kilkoma podstawowymi typami takich wyciskarek:

– małe wyciskarki ręczne, użyteczne, gdy chcemy uzyskać odrobinę soku z cytryny,
– ręczne wyciskarki do cytrusów z solidną dźwignią, które pozwolą dokładnie wytłoczyć sok,
– wyciskarki elektryczne, najlepsze dla osób, którym zależy na produkcji większych porcji soku dla siebie i rodziny.

Sokowirówki i wyciskarki ślimakowe

Osobną kategorią dostępnych na rynku urządzeń do domowego wyrobu soku są popularne sokowirówki. Proces wyciskania zachodzi w nich na wysokich obrotach, dzięki czemu już po kilku minutach możemy cieszyć się nawet litrem pysznego napoju. Są one także dużo tańsze, niż ich wolnoobrotowe odpowiedniki.

Zwolennicy zdrowej żywności podkreślają jednak, że podwyższona temperatura nie zawsze działa korzystnie na enzymy zawarte w owocach. Jeśli i tobie zależy na ich zachowaniu, dobrym rozwiązaniem będzie zakup pionowej bądź poziomej wyciskarki ślimakowej. Tu sok uzyskujemy dzięki wolno obracającemu się tłokowi, który mechanicznie zgniata ściany komórkowe owoców i warzyw.