Jak kupić dobry telewizor?

Jak kupić dobry telewizor?

Wielu osobom wydaje się, że kupienie dobrego telewizora w obecnych czasach to zadanie ponad ich siły. Z uwagi na to, że nie znają się zbyt dobrze na tym, jakie są obecnie najnowsze technologie, czego unikać, a co posiadać, obawiają się oni, że kupią coś, czego później będą żałowali. Jaki zatem telewizor powinien kupić ktoś, kogo wiedza ogranicza się tylko do tego, że wie, że chce kupić telewizor Samsunga?

Kwestia ekranu

Najlepiej jest zacząć w takim wypadku wybór od ekranu. Oczywiście im większy, tym lepszy, lecz warto brać pod uwagę również to, jaki posiada się budżet, a co najważniejsze, z jakiej odległości będzie się telewizor oglądało. Może się bowiem okazać, że zbyt duży ekran, przy zbyt małej odległości będzie po prostu męczący. O rozdzielczość w tym wypadku nie warto się martwić, ponieważ obecnie jedynym wartym zakupem modelem jest po prosto model 4K. Full HD jest technologią już przestarzała, a 8K zbyt młodą.

Dodatkowe funkcje

Osoba, która swoją wiedzę ogranicza jedynie do tego, że wie, że telewizory Samsung są tymi, które chciałby kupić, może nie wiedzieć, że wiele modeli na rynku różni się pomiędzy sobą najprzeróżniejszymi funkcjami, które często całkowicie odmieniają jakość i przyjemność korzystania z nich. Jedną z ciekawszych tego typu funkcji jest tzw. Ambilight, czyli podświetlenie wykonane z wielu diod LED, które znajdują się za telewizorem. Celem tego podświetlenia jest prezentowanie określonego koloru na ścianie za telewizorem, który znajduje się na jego ekranie. Ma to być swego rodzaju przedłużenie go.

Inną bardzo ciekawą funkcją jest HDR. Opcja ta polega na tym, że obraz posiada zakres luminancji, czyli jasności, porównywalny do tego, który jest w stanie samodzielnie widzieć człowiek. Innymi słowy, obraz dzięki tej funkcji wydaje się o wiele naturalniejszy niż do tej pory. Jak więc widać, obie te funkcje znacznie poprawiają przyjemność z oglądania telewizora i podczas wybierania swojego nowego modelu, warto zapytać sprzedawcę o posiadanie ich przez interesujące nas modele.