Ciśnieniowy ekspres do kawy w domu – czym kierować się przy jego wyborze?

Ciśnieniowy ekspres do kawy w domu – czym kierować się przy jego wyborze?

Coraz mniejszej liczbie osób smakuje zwykła kwa zaparzana wrzątkiem, dlatego tez rosnącą popularnością w domach cieszą się ekspresy do kawy. Dzięki nim możliwe jest przygotowanie w szybki i wygodny sposób najróżniejszych rodzajów kaw. Po włączeniu takiego ekspresu, w całym pomieszczeniu rozprzestrzenia się wspaniały aromat świeżo parzonej kawy, a jej smak jest wspaniały. Rozpoczęcie dnia od filiżanki małej czarnej jest czymś, bez czego wiele osób nie wyobraża sobie wręcz poranka. Przy tak dużym wachlarzu wyboru nie jest jednak tak łatwo zdecydować się na konkretny model ekspresu ciśnieniowego.

Ciśnieniowy ekspres do kawy w domu – czym kierować się przy jego wyborze?

Zwykła parzona kawa już dawno temu przestała wielu osobom wystarczać. W dobie tak dużego postępu technologicznego na rynku pojawiały się nowe możliwości parzenia kawy. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się ekspresy do kawy, który pozwala na przygotowanie wyjątkowo smacznego i aromatycznego napoju energetycznego. Kierowanie się wyłącznie ceną przy wyborze ekspresu nie jest najlepszym pomysłem. To, że coś jest bardzo tanie, nie oznacza, że jest najlepsze. Kupując takie urządzenie, należy wziąć pod uwagę swoje indywidualne potrzeby i możliwości finansowe. Najtańszy model także może nie spełnić oczekiwań i okazać się stratą pieniędzy. Najlepiej jest postawić na urządzenie od renomowanego producenta i przed zdecydowaniem się na konkretny model, zapoznać się z jego specyfikacją i opiniami. Uwagę należy zwrócić na to, czy dany ekspres do kawy posiada dodatkowe funkcjonalności. Zaliczyć można do nich przykładowo system spieniania i podgrzewania mleka.

Kolejną opcją jest możliwość wstępnego parzenia kawy, co pozwala na uzyskanie znacznie bardziej aromatycznego napoju, którego kolor i smak również są lepsze. Niektóre modele ekspresów posiadają też opcję regulacji pary, co ma wpływ na to, jak bardzo będzie spienione mleko. Mile widziana przez wiele osób jest podgrzewana tacka w ekspresie, dzięki czemu kawa nie będzie tak szybko stygła, co jest świetną opcją szczególnie podczas okresu jesienno-zimowego. Zwrócić uwagę można także na regulację wysokości dyszy, dzięki czemu oprócz małej filiżanki kawy będzie można zaserwować sobie duży kubek cappuccino z podwójną porcją kremowej pianki.